Published On: 15 Maj, 2016

Videoja e plotë e dokumentarit “Komandanti i Çagllavicës” (ZonaExpress)

Sonte në Klan Kosova është transmetohet emisioni Zona Express, ku është shfaqur dokumentari “Komandanti i Çagllavicës”.

Emisioni Zona Express, me autor Leonard Kerqukin, është shndërruar në emisionin më të shikuar shqiptar të këtij zhanri.

Sonte është transmetuar dokumentari “Komandanti i Çagllavicës” kushtuar Azem Sylës, ish-Komandantit të UÇK’së që dyshohet se ka përfituar miliona euro përmes dallavereve me toka në Çagllavicë të Prishtinës.

Si ka funksionuar grupi kriminal i Azem Sylës? Kush janë njerëzit që kanë bashkëpunuar me të? Çfarë pasurie zotëron Azem Syla? Cilat janë bizneset e afërta me të? Cilat janë shtëpitë dhe pronat tjera? Kush e akuzon atë për vrasje dhe për cilat vrasje? Çfarë shtëpish kishte zaptuar Grupi i Sylës përmes shantazhit? Kush jeton sot në ato shtëpi? Si i kërcënonin ata njerëzit dhe ku takohej ai me anëtarët e Grupit?

Përgjigjet e këtyre pyetjeve mund t’i mësoni duke klikuar në videon e mëposhtme.

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...