Published On: 21 Dhjetor, 2015

Videogame që u ndalua në Britani dhe SHBA: “Ishte shumë erotike” (Foto/ Video)

“Gjallë a vdekur” është e njohur si videolojë që nga mesi i viteve “90, por tashmë vende të ndryshme kanë vendosur ta ndalojnë pasi sipas autoriteteve “është bërë shumë erotike”. Bëhet fjalë për serinë e fundit, “Dead or Alive’s Xtreme Beach Volleyball”. Seria e kaluar kishte përfshirë disa dyluftime vajzash në bikini apo në pishinë, por autoritetet britanike e kanë konsideruar variantin e fundit si të papranueshëm.

Edhe krijuesi Koei Tecmo shkroi në faqen e tij zyrtare: “Nuk do ta çojmë lojën tonë të fundit në perëndim dhe për këtë nuk do të ndryshojmë qëndrim në të ardhmen”. Shkak janë bërë edhe ankesat e shumta të prindërve britanikë se kjo lojë shumë erotike do të përfundojë në adoleshentë apo fëmijë nën moshën e lejuar.

Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...