Published On: 23 Maj, 2016

Video tronditëse dhe një protestë: Ai i provokoi luanët!

KUJDES: PAMJE TE RENDA

Një ditë pasi bota u trondit nga pamjet e një njeriu që u hodh në kafazin e luanëve në kopshtin zoologjik të Santiagos në Kili, ka nisur një protestë.

Franco Ferrada u hodh tek kafazi i luanëve pasi kishte lënë një shënim vetëvrasës.

Për fat, 20-vjeçari u shpëtua nga rojet e kopshtit zoologjik dhe policia, të cilët u desh të vrasin dy luanët.

Tani 20-vjeçari, që kishte bërë edhe disa komente fetare mbi ‘Apokalipsin që afrohej’ përpara se të vetëhidhej si ushqim për luanët, po kurohet në gjendje të rëndë në spital.

Por aktivistët në mbrojtje të kafshëve kanë nisur një protestë.

Organizata ‘Animal Libre’ ka protestuar kundër vrasjes së luanëve.

Ata thonë se kafshët u viktimizuan.

Sipas tyre, ishte vetë 20-vjeçari që i provokoi luanët, që kanë 20 vite në atë kopsht zoologjik.

Mbi luanët u desh të qëllohej pasi ata mund ta vrasin prenë e tyre brenda 30 sekondash.

A 20-year-old man took off his clothes and broke into a lion enclosure at Santiago zoo Saturday, where he was mauled by lions Zoo keepers killed two lions to save the man, who was gravely injured in the incident. A suicide note was reported to have been found in his clothingThe attack occurred in full view of visitors, who could only watch in horror as the man was mauled and the lions - one male, one female - were killed

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...