Published On: 2 Gusht, 2017

Video/ Rama takon kryeministrin e Kroacisë, ja çfarë biseduan për Ballist Morinën

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në Mal të Zi ku mbahej Samiti i Kartës së Adriatikut. Ai ka përfituar nga rasti për të takuar në mënyrë të veçantë kryeministrin e Kroacisë Plenkoviç. Rama u shpreh se me të ka biseduar në lidhje me rastin e Ballist Morinës, i cili ndodhet i arrestuar në Kroaci, por rrezikon të ekstradohet drejt Serbisë.

Rama thotë se me Plenkoviçin u diskutua për nevojën e një zgjidhje të arsyeshme të kësaj çështjeje, që e cilëson.

“Në takimin me Kryeministrin kroat, Plenkovic, u përcoll edhe ndjeshmëria e lartë e opinionit publik mbarëshqiptar për rastin e Ballist Morinës dhe u theksua nevoja për zgjidhjen më të arsyeshme të tij”, shkruan Rama në Facebook.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...