Published On: 19 Shkurt, 2016

Video që të këput shpirtin: Janë shqiptarë!

Aksioni i Inspektoriatit Kombëtar të Territorit për shembjen e banesave në zonën e njohur si “Pallati me Shigjeta” ka sjellë përplasje mes policisë dhe banorëve.

Mirëpo, kjo situatë ka ndikuar dhe të fëmijët, të cilët e kanë vuajtur aq shumë sa edhe prindërit e tyre.

Veç lotëve të të vegjëlve, ka pasur edhe nga ata që kanë tentuar të vrasin veten, pasi pretendojnë se nuk kanë asnjë strehë ku të fusin kokën, shkruan gazeta Shqip.

Ndërkohë, Aktivizmi Rom dhe Egjiptian bën të ditur në Facebook se “Sot 5 nga familjaret e zones se selites bashke me aktivistet kane shkuar tek Avokati i Popullit per bere ankes kundrejte IKMT-se e cila i ka shkatrruar banesat e tyre pa nje vendim zyrtare. Banoret te cilet jane ne nje gjendje shume te keqe nuk kane marre asnje zgjidhje alternative nga Institucionet perkatese”.

Në videon që ka publikuar Aktivizmi, shihen momente të ndera të përplasjes me policinë.

Lotët e nënave dhe të një babai që kanë mbetur pa shtëpi të thyejnë zemrën.

Në një banesë, qytetarët kanë vendosur flamurin kombëtar shqiptar.

Ata janë shtetas të kësaj republike me të drejta si gjithë të tjerët dhe nuk mund të trajtohen si të huaj!

 

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...