Published On: 22 Prill, 2017

Video që po thyen rrjetin: Pinguni kap ‘gruan’ me dashnorin, por ja çfarë ndodh

Kjo video e postuar nga National Geographic po bën xhiron e rrjetit me shpejtësi.

Një pinguin kthehet në ‘shtëpi’, por kap partneren me një pinguin tjetër.

Ajo që pason është një betejë e përgjakshme mes dy meshkujve.

Beteja duket sikur nuk ka fund dhe në një pikë ata vendosin se i vetmi opsion është që femra të zgjedhë partnerin e saj.

Por ajo zgjedh ‘dashnorin’.

Megjithatë jo gjithçka ka marrë fund.

Ndërsa në lojë janë të vegjlit e tij dhe banesa, pinguini sulmon sërish rivalin për një raund të dytë.

I dëshpëruar për të rifituar jetën e vjetër sërish, ai nuk ia del.

Teksa nis të largohet, ai i bën thirrje sërish femrës.

Por ajo nuk ka kohë të merret me humbësa…

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...