Published On: 9 Maj, 2016

Video që po thyen rrjetin: Kjo vajzë thotë të verteten për arsimin shqiptar

Faqja në Facebook Lolita, ka improvizuar pamjet e një filmi amerikan, duke i përshtatur në shqip ato dhe duke përdorur një ironi të fortë si dhe motive humori.

Titulli i filmit është Freedom Writers.

Një komentuese që ironizon duke thënë se iu pre filmi te fjala “petagoke”, Lolita replikon: “Shoh qe fatkeqesisht prape duhet ta shpjegoj ironine.

Ajo fjale ishte ne gojen e nje djali qe rritet ne geto. Analogji me getot shqiptare te provinces dhe jo vetem. Te njejten fjale e shkruajtem te sakte ne gojen e mesueses.

Ju mesa dukt s’e keni vene re po ne bejme ironi gjithmone me te dyja palet.

Nuk e di a jeni mesuese por qeshni ndonjehere.

Ben mire.

Shihni videon e mëposhtme që po bën bujë në rrjet:

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...