Published On: 23 Janar, 2016

VIDEO: Pas shpalosjes së bustit, Ali Ahmeti, Molla Sula dhe Agim Bahtiri i këndojnë Isa Boletinit

Vendosja e bustit të veprimtarit dhe patriotit shqiptarë Isa Boletini në komunën e Sarajit në Shkup ka zgjuar interes të madh tek shqiptarët anë e kënd trojeve ku jetojnë.

Në këtë eveniment të rëndësishëm të shpalosjes së përmendores së Boletinit të pranishëm kanë qenë shumë personalitete, njofton Zhurnal.

E pas përfundimit të kësaj feste, kryetari i BDI-së Ali Ahmeti me bashkëpunëtorë kanë vendosur që të festojnë në një restaurant të Sarajit ku edhe i’a kanë rrok këngës. Kryetarit Ahmeti në këngë i janë bashkuar edhe Mulla Sula si dhe kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri. Që të tre kanë kënduar këngë kushtuar Isa Boletinit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...