Published On: 9 Nëntor, 2016
Bota |

Video/ Nis fusha që kërkon nga Michele Obama të kandidojë për presidente në 2020-t

Fitorja e Donald Trump ka shkatërruar të gjithë ata që kërkonin në vitin 2016 të kishin për herë të parë një presidente femër.

Megjithatë shumë njerëz kanë hedhur pas krahëve dështimin e Hillary Clintonit, dhe tani kërkojnë që ish Zonja e Parë, Michele Obama të kandidojë për postim e presidentes në zgjedhjet e vitit 2020.

Në twitter ka nisur një fushatë me hashtag #Michelle2020, ku të shumtë janë ata që përkrahin idenë e kandidaturës së saj nga radhët e demokratëve.

Megjithatë ajo në intervistat e dhënë është shprehur se nuk ka ambicie për tu futur në polikë, tani pas largimit të bashkëshortit të saj, Barack Obama.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...