Published On: 17 Janar, 2016

Video/ Nëna e Klodi Lesit i kërkon të birit të dorëzohet

Klodi Lesi, 36 –vjeçari që vrau me thikë bashkëshorten e tij greke, është prej dy javësh në kërkim. Ai u arratis menjëherë pas krimit duke marrë me vete njërin prej dy djemve, më të voglin, 4 vjeç. Autoritetet greke dyshojnë se ai ka hyrë në Shqipëri. Mediat greke ishin në shtëpinë e tij në Rubik dhe intervistuan të ëmën. Ajo thotë se i biri ka ikur në Greqi që në moshën 14 –vjeçare. Është shkëputur për 6 vjet pasi ka jetuar në Angli dhe më pas është rikthyer në Greqi, në Halkidiki, ku dhe u martua. Ajo tregon se nuk ka folur me të birin që prej Pashkëve. Thotë se ishte kundër lidhjes së tij martesore dhe i bën thirrje të dorëzohet: “E dinim që jetonte me një greke, por nuk i kemi thënë gjë se ai ka jetën e tij. I bëj thirrje që të dorëzohet në polici menjëherë dhe të mos e torturojë djalin e vogël”. Ndërsa njëri prej miqve të tij, i intervistuar nga një televizion grek thotë se ka folur me Klodi Lesin pasi ai kishte kryer krimin. “Më telefonoi dhe ishte mjaft i shqetësuar. Më tha se kishte nevojë për ndihmë, por nuk më tha se çfarë kishte ndodhur. U shqetësova. Kërkoi që të vinte në Shqipëri”. Klodi Lesi është parë për herë të fundit në Janinë, rrugës për në Shqipëri. /Lapsi.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...