Published On: 11 Prill, 2016

Video: Ja çfarë ka brenda një gjarpri me zile

Nëse keni pyetur se çfarë ka brenda një gjarpri me zilë, një prej krijesave më vdekjeprurëse në tokë, shihni këtë video.

Një baba dhe biri i tij hapin një gjarpër me zile, për të parë bishtin që shkakton zhurmën.

Ata çajnë me një thikë të mprehtë ‘butonat’ që përbëjnë bishtin.

Për habinë e tyre, bishti është bosh nga brenda.

Zhurma e këtij gjarpri vjen kur dy shtresat e keratinës, të ngurtësuara në fund të bishtit, godasin njëra-tjetrën.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...