Published On: 29 Janar, 2016

Video: Ja bluzat e kombëtares, braktiset Adidas për Macron

Federata Shqiptare e Futbollit ka prezantuar uniformat e reja të Kombëtares Shqiptare, me të cilat do luajmë edhe në Europian.

Shqipëria ka vendosur të braktisë gjigandët e Adidas për një kompani italiane.

Ajo quhet Macron dhe thuhet se ka ofruar 4 milionë euro për këtë kontratë sponsorizimi për 6 vite.

Ndryshe nga Adidas, Nike apo emra të tjerë të mëdhenj, Macron është një firmë e vogël italiane.

Ajo sponsorizon ekipe të tilla si Lazio, Bologna, Napoli apo Real Betis.

Sipas disa të dhënave të firmës, Shqipëria është e para kombëtare që sponsorizohet prej tyre.

Në të shkuarën, gjithmonë ka pasur spekulime se gjigandët e veshjeve sportive si Adidas apo Nike kanë vendosur edhe për fatet e kompeticioneve apo titujve.

Të dizenjuara nga sponsori i ri teknik, uniformat e reja të përfaqësueses kuqezi do të jenë unike me shqiponjën si simbol kryesor.

Ashtu siç parashikon rregullorja, përveç uniformës së parë, e cila do të jetë kuqezi, kombëtarja shqiptare do të ketë edhe uniformat e dyta dhe të treta, që do të jenë përkatësisht të bardha dhe të zeza.

Po ashtu, në brendësi fanela do të ketë në brendësi të saj një shkrim të vecantë në gjuhën shqipe, që do të jetë frymëzues për futbollistët.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...