Published On: 10 Qershor, 2016

VIDEO-FOTO/ Rama ofendon opozitën, Noka i shkon tek foltorja, Kryeministri u flet gardistëve: O çuna uluni…

Një seancë e tensionuar parlamentare e sotmja mes mazhorancës dhe opozitës, pasi Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij ka përmendur deputetin e PD Flamur Noka dhe Partinë Demokratike në lidhje me pajisjen e përgjimit.

Kreu i Qeverisë iu drejtua me ironi deputetit Noka dhe fyeu opozitën duke e quajtur “një tufë”. Kjo ka bërë që deputeti demokrat të ngrihej në këmbë dhe t’i afrohej Ramës tek foltorja ku po fliste. Menjëherë u mblodhën punonjësit e Gardës duke rrethuar Kryeministrin. Nga ana tjetër, Rama është dëgjuar t’u drejtohet gardistëve: “O çuna, uluni”.

Por, deputeti Noka ka vazhduar protestën e tij në këmbë para foltores duke kërkuar mbledhjen e Byrosë Kombëtare dhe përsëritja e ironisë nga ana e Kryeministrit ndezi më shumë gjakrat. Në këtë moment, të gjithë deputetët e PD u ngritën në këmbë, gjë që e detyroi drejtuesen e seancës Valentina Leskaj të ndërpriste përkohësisht punimet e Kuvendit./SYRI.net/

Screenshot_9Screenshot_15Screenshot_14Screenshot_13Screenshot_12Screenshot_11Screenshot_10

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...