Published On: 24 Gusht, 2016

Video e rrallë. Ja si festohej 28 Nëntori kur Kosova e Shqipëria ishin Një

Video dhe deshmi të rralla vijnë nga Kosova në vigjilje të Ditës së Flamurit. Përmes këtyre pamjeve do të shihni si u festua 28 Nëntori në 1941 kur Kosova e Shqipëria ishin Një. “Flamuri kombëtar është vendosur kudo, rrugët janë stërmbushur me njerëz, furrat dhe mishtoret janë hapur pa pagesë që qytetarët të shërbehen me bukë e mish, kurse kënga e vallja ka jehuar nga agimi në mbrëmje”. Kështu shkruhet në kujtimet e Ibrahim Stubllës, një 82 vjeçar nga Kosova.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    …si duket , titistet, enveristet , ..e istet tjete antishqiptar u tmertuan shum nga kjo qe pane dhe si duket u betuan se kurre me nuke do te lejojne qe shqiptareve te u ofrojne kete kenaqesi , madje madje ata si kalinte koha do te benin c mose qe efhe njiher kjo infrakt-pamje. te mose perseritet. me. andaj, qe nga v.1941 , kure Kosova dhe Shqiperia dhe gjitha trevat shqiptare per here te fundit festuan. festen e flamurit , 28 Nentorin keto pamje me nuke u pane
    Por , u themi titisteve dhe enveristeve dhe gjithe te tjereve se nese festa e flamurit e kane festuar gjithe shqiptaret bashke e te bashkuar ,se shpejti do te vije dita. qe prape keto pamje. , se shpejti prape do te perseriten…shqiptaret. prape. Do te festojne te bashkuar

    Përgjigjiuni
    Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...