Published On: 7 Maj, 2016

Video/ Cilin nga deputetët shqiptar ka të dashur Lepurushja?

Xhesi ose “lepurushja” është 19 – vjeçari i cili gjithmonë kishte ëndërruar të ishte vajzë.

E ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Xhesi rrëfen peripecitë që ajo ka kaluar që në fëmijëri, ku është ndjerë gjithnjë e paragjykuar për pamjen e saj të jashtme gjysme-mashkull, gjysmë-femër, epitete të cilat i merrte shpesh nga shokët dhe shoqet e shkollës, të cilët e tallnin vazhdimisht.

Por kjo gjë nuk e ka penguar për të bërë zgjedhjen që ajo dëshiron. Pavarësisht paragjykimeve, Xhesi thotë se ndonëse nuk ka lindur vajzë, ajo është veshur dhe është ndjerë gjithmonë si e tillë.

Por menjëherë pas bërjes publike në emisionin “Zonë e Lirë” me gazetarin Arian Çani, kanë filluar nëpër të gjitha rrjetet sociale pyetjet ironike nëse Lepurueshja ka ndonjë të dashur deputet të Kuvendit të Shqipërisë apo të Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...