Published On: 14 Tetor, 2016

VIDEO/ Befason Hoze Mourinjo para ndeshjes me Liverpoolin: Mos këndoni për tragjedinë

VIDEO/ Befason Hoze Mourinjo para ndeshjes me Liverpoolin: Mos këndoni për tragjedinë

VIDEO/ Befason Hoze Mourinjo para ndeshjes me Liverpoolin: Mos këndoni për tragjedinë

22:16, 14/10/2016Hoze Morinjo ka një kërkesë për tifozët, para derbit Liverpool – United i cili do të luhet të hënën.

Trajneri i United ka folur një një konferencë për shtyp para ndeshjes, dhe ka kërkuar nga tifozët që të mos këndojnë për tragjeditë e dy klubeve.

Liverpooli ka tragjedinë e Hillsborough, e cila njihet si më tragjikja në futboll, kurse tragjedia më e rëndë e United është ajo e Mynihut.

Por, Mourinho u ka bërë thirrje tifozëve që të mos provokojnë duke kënduar për tragjedinë e kundërshtarit, dhe të shijojnë ndeshjen duke mos kujtuar ditët e rënda që kanë përjetuar dy klubet gjatë historisë së tyre.

Shiko videon

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...