Published On: 4 Shtator, 2016

Vëzhgim, si i harxhojnë paratë Rama dhe Veliaj? (VIDEO)

Kush kalon sot nga gërmadha e hapur e ish -stadiumit Qemal Stafa në sheshin Italia, e ka të vështirë t’u besojë syve. Parkingu i Bashkisë së Tiranës, i inaguruar me aq shumë pompë është zhdukur. Ai është bërë pjesë e kantierit të stadiumit të ri.

Për të mbetur ndonjë kujtim nga Eco Parking, që Erion Veliaj e përuroi në mes të tetorit të vitit të shkuar në ditën pa makina, duhet t’u kthehesh kronikave të TV-ve, që janë të ruajtura në Youtube (shiko dy videot poshte).

Pamjet janë mbresëlënëse. Të gjitha të servirura nga montazhi i bërë në zyrat e bashkisë, tregojnë Erionin, që arrin me makinë, pret biletën, parkon dhe pastaj flet para mediave se me fondet e këtij parkingu do të bëhen më shumë korsi biçikletash në Tiranë. “Më vjen mirë që sot, në ‘Ditën pa makina’, inaugurojmë një investim të Bashkisë së Tiranës si ky parking, i cili është investimi i parë i kompanisë publike të bashkisë që do të administrojë parkimin te sheshi ‘Italia’. Përurimi i një hapësire të re parkimi në qytet është mënyra më e mirë për të festuar Ditën pa Makina” tha atëherë Veliaj.

Po sot? Parkingu është zhdukur.

Të gjitha fondet e harxhuara, askush nuk e tha se sa qenë, kanë vajtur dëm, vetëm për t’u shfaqur një ditë më shumë në TV, Lali Eri.

Tani parkingu është shkatërruar për t’i lënë vend ndërtimit të stadiumit të ri.

Po pyetja që shtrohet është: kur e dinin që do të ndërtonin një stadium të ri, pse investuan edhe për parking? Edhe Rama dhe Veliaj janë miq, pjestarë të një force politike dhe se paku duhej të merreshi vesh me njëri tjetrin.

Ky absurd ka vetëm dy shpjegime: ose këtyre administratorëve publikë nuk u dhimsen fare paratë e qytetarëve, ose, më keq akoma, ata nuk kanë plan se çdo bëjnë të nesërmen. Prandaj aty ku Bashkia sapo ka përfunduar një investim për parking, hynë fadromat e kryeministrit dhe shkatërrojnë për të ndërtuar një stadium. /Marrë nga Lapsi.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...