Published On: 10 Korrik, 2017

Vetura elektrike bëhet “shkrumb”, duke u mbushur në rrymë

  • Një veturë e re elektrike u shkatërrua plotësisht këtë mëngjes, pas një defekti elektrik që bëri që vetura të merrte flakë.

Vetura elektrike e llojit ‘Smart’ për 2 persona, u la duke u mbushur në rrymë gjatë natës jashtë një zyre në Wickford, Angli.

Dy ekipe zjarrfikësish erdhën në vendngjarje për të shuar zjarrin, i cili arriti një temperaturë prej 300 gradë C në orët e hershme të mëngjesit, transmeton Gazeta Express.

Fotografitë e veturës, që ka një bateri 17.6kWh, shfaqin trupin e saj tërësisht të shkrumbuar dhe mbetjet e shkrira të baterisë së saj prej litiumi.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...