Published On: 11 Shtator, 2016

Vetëvendosjes i arrestohet edhe një aktivist

Lëvizjës Vetëvendosje i është arrestuar edhe një aktivist.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë partia opozitare, e cila udhëhiqet nga Visar Ymeri, nëpërmjet faqes së saj zyrtare në Facebook.

“Policia e Kosovës ka arrestuar aktivistin Lirim Gashi, për të treguar edhe njëherë se është fund e krye në shërbim të pushtetit. Dhe kësisoji, po e ndihmon pushtetin ta shndërrojë Kosovën në një vend totalitar”, thuhet në njoftimin e Vetëvendosjes.

Sipas Vetëvendosjes, “aktivisti Gashi është arrestuar për shkak të pjesëmarrjes në aksionin e rrotullimit të xhipave të EULEX-it, aksion ky i vitit 2009”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...