Published On: 19 Shkurt, 2016

Vetëvendosje u bie në gjurmë sulmuesve të Kurtit (Foto)

Derisa futej në Kuvendin e Kosovës, Albin Kurti u goditë me vezë nga dy persona.

Njëri nga personat është arrestuar nga policia më pas, dhe Kurti kishte bërë thirrje që ta lironin atë.

Ndërsa, aktivisti i Vetëvendosjes, Nol Nushi ka publikuar disa fotografi të personave, që sipas tij quhen Shkodran Sogojeva dhe Asdren Ademi, që janë të afërt me PDK-në.

“Shkodran Sogojeva siç duket është biri i komandantit të UÇK-së, Komandant Dini ndërsa vëllau i tij është pjesë e strukturave të larta të PDK-së në F. Kosovë, kurse Asdren Ademi është menaxher në kompaninë publike Tranikos e cila është e kapur tërësisht nga PDK-ja”, shkruan Nushi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...