Published On: 16 Gusht, 2016

Vetëvendosje: Të japin dorëheqje edhe Thaçi e Veseli, kokat e krimit

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që pas dorëheqjes së Adem Grabovict, të njëjtën gjë ta bëjnë edhe Hashim Thaçi e Kadri Veselit”, si dhe të bëhet “arrestimi i tyre i menjëhershëm”, njofton Klan Kosova.

Vetëvendosje shkruan në një status në llogarinë zyrtare të Lëvizjes në Facebook se dorëheqja e Grabovict nga pozita e shefit të Grupit Parlamentar të PDK-së nuk mjafton.

“Sidoqoftë, dorëheqja e tij vetëm nga drejtimi i Grupit Parlamentar të PDK-së është e pamjaftueshme. Ai duhet të heq dorë edhe nga pozita e deputetit, nënkryetarit të PDK-së si dhe nga çdo funksion tjetër politik e publik. Në anën tjetër, ai duhet urgjentisht të ndiqet penalisht dhe të mbajë përgjegjësi ligjore për veprimet e tij të pista”.

“Dorëheqja e tij nuk mjafton, ngase – siç e pranon edhe vetë ai – Adem Grabovci ishte vetëm ekzekutues që urdhrat i merrte vazhdimisht nga Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli. Populli i Kosovës nuk mjaftohet me dorëheqjen e një ekzekutuesi përderisa kokat e krimit që e udhëhiqnin atë janë ende në krye të shtetit tonë”.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...