Published On: 8 Prill, 2016

Vetëvendosje takohet me përfaqsuesen e lartë të Mbretërisë së Bashkuar

Përfaqsues të subjektit opozitar, Vetëvendosje, Visar Ymeri dhe Driton Çaushi janë takuar me Drejtuesen e Departamentit për Ballkanin Perëndimor dhe Zgjerim, pranë Ministrisë së Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, znj. Fiona Mcilwham.

Kjo gjë bëhet e ditur nga një postim në facebook i kryetarit të VV-së, Visar Ymeri. Në këtë takim morri pjesë edhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Ai shkruan se në këtë takim u bisedua për gjendjen politike në Kosovë.

“Nga takimi me Drejtuesen e Departamentit për Ballkanin Perëndimor dhe Zgjerim, pranë Ministrisë së Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, znj. Fiona Mcilwham e cila vizitoi zyren tonë bashkë me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Ruairí O’Connell.

Diskutuam për gjendjen politike në Kosovë dhe alternativën e VETËVENDOSJE!-s për shtetndërtim dhe zhvillim ekonomik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...