Published On: 8 Shkurt, 2016

Vetëvendosje, nuk ndalemi deri në rrëzimin e qeverisë

  • Zëdhënësi i LVV’së, Frasher Krasnqi ka paralajmëruar se kundërshtimi i Qeverisë dhe marrëveshjeve të Brukselit do të vazhdojë të bëhet pa kompromis dhe me rezistencë deri në shkarkimin e saj.  

Krasniqi nuk ka dashur ta komentoj gjatë pjesëmarrjen e Ramush Haradinajt në takim me Presidenten, Atifete Jahjagen dhe Isa Mustafen e Hashim Thaçin, transmeton Gazeta Express.

Ai tha se kriza e krijuar në Kosovë e shkaktuar nga Mustafa dhe Thaçi, si rrjedhojë e vendimeve të tyre kundërkushtetuese dhe kundër popullatës, nuk mund të ketë zgjidhje në takime me ta.

“Këta dy njerëz janë të gatshëm të lëshojnë pe vetëm Serbisë”, dekrlaroi zëdhënësi Krasniqi për “Info Magazinë” në Klan Kosova.

Sipas Frasher Krasniqit, me 17 shkurt populli do të japë fjalën e fundit për rrëzimin e kësaj qeverie. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...