Published On: 26 Janar, 2016

Vetëvendosje: Na lodhen premtimet e boshe të Mustafës

Fotot e para të pamaskuara të Jihadi John me veshje luftarake dhe teksa mban një Kallashnikov në Lindjen e Mesme janë publikuar nga Shteti Islamik një javë pasi grupi i terrorit e konfirmoi vdekjen e tij.

Fotot e Mohammed Emwazi, që e tregojnë atë të armatosur dhe mjekërrosh në një vend që besohet se ndodhet në Siri, janë publikuar dhe shpërndarë nëpër rrjetet sociale.

27-vjeçari nga Londra u vra më 12 nëntor pasi inteligjenca amerikane dha të dhënat e sakta se ku po jetonin gruaja dhe fëmija i tij.

Ai u “asgjësua” nga një qitje droni teksa po largohej nga godina në Raqqa.

Jihadi

First pictures: The two images released by ISIS are the first of Jihadi John unmasked in the Middle East

ISISEvaporated: ISIS has paid tribute to the Londoner - once the world's most wanted man - in a bizarre obituaryMohammed Emwazi, aka Jihadi JohnAfter making it to Syria, Emwazi became ISIS executioner in chief, filmed for sickening propaganda videosPentagon Press secretary Peter Cook said: 'US forces conducted an air strike in Raqqa, Syria, on November 12, 2015 targeting Mohamed Emwazi, also known as Jihadi John (file photo of a drone)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...