Published On: 20 Shtator, 2016

Vetëvendosje kërkon shkarkimin e Bordit të RTK-së

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që të shkarkohet Bordi I Radio Televizionit të Kosovës.

Deputetja Shqipe Pantina në një konferencë për media të mbajtur sot tha se RTK është bërë shembull i keqmenaxhimit dhe keqpërdorimit të taksave te qytetarëve.

“Përkundër faktit që RTK merr nga buxheti 10 milionë euro ne vit asnjëherë nuk ka raportuar se ku i shpenzon këto para. Ky institucion është i zhytur në borxhe dhe ai është 7 milionë euro”, tha Pantina.

Sipas saj teksa borxhi rritet RTK ka vazhduar me mbipunësime dhe numri i atyre që marrin paga është 950 euro.

Pantina tha se RTK vazhdon të blejë emisione nga produksione private dhe se ky televizion është shndërruar në instrument i grupeve dhe klaneve mafioze

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...