Published On: 10 Shtator, 2016

Vetëvendosje e shpalli fitoren dhe kapitullimin e Qeverisë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në tubimin mobilizues të kësaj Lëvizje, ka thënë se “regjimi po mban në burg aktivistët tanë, sepse po mendojnë se me mbrojt shtetin janë terroristë”.

Sipas Ymerit rezistenca e VV-së mbartej me nënshkrimin dhe zërin  e qytetarëve, raporton “Zeri.info”.

“Rezistenca e VV-së mbartej me nënshkrimin e qytetarëve, në zërin e qytetarëve, në këmbëngulësin e deputetëve e kështu janë për tu falënderuar të gjithë. Por mos të harrojmë se kjo rezistence do të ishte e pamundshme pa punën e juaj. Ju të gjithë jeni meritorët që ia pamundësuar regjimit këto marrëveshje ani pse na arrestuar e maltretuar e kështu duke na quajtur edhe terroristë”, ka thënë Ymeri.

Po ashtu Ymeri tha se ky regjim, siç thotë ai, dëboi nga Kosova aktivistë tanë sepse po donë të bëjë spastrimin.

“Regjimi po mban në burg aktivistë tanë sepse po mendojnë se me mbrojt shtetin janë terrorist. Ky regjim dëboi nga Kosova aktivistë tanë sepse po donë me bo spastrimin. Krejt këto sepse ne nuk u dorëzuam kurrë por e bëmë ne atë të dorëzohet si më 1 shtator”, deklaroi Ymeri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...