Published On: 27 Dhjetor, 2015

Vetëvendosje e LDK vazhdojnë garën kush po keqqeverisë më shumë, lajmërohet Dardan Sejdiu

Nënkryetari i Prishtinës, Dardan Sejdiu, i ka bërë një bilanc të vitit 2015 të punës së Isa Mustafës në krye të ekzekutivit.

Numri dy i kryeqytetit thotë se kryeministri gjatë këtij viti ka falë tokë të Kosovës, i ka falë pushtetin Hashim Thaçit, ndërsa për qytetarët, sipas Sejdiut, Mustafa i ka lejuar ikjen masive.

“Një përmbledhje e shkurtër për vitin e Isës:

Tendera djalit, Serbisë zajednicën, Malit të Zi 8000 hektarë tokë, Hashimit pushtetin, qytetarëve ikjen më masive që pas vitit 1999, ndërsa opozitës, përndjekje, burgosjen dhe sulme me nga 1500 policë të Forcave Speciale”.

Ditë më parë kryeministri Isa Mustafa në një paraqitje televizive kishte kritikuar qeverisjen e Vetëvendosjes në Prishtinë. Ai kishte thënë se kjo parti nuk do të mund të fitojë në zgjedhje të përgjithshme për shkak të sjelljeve të saj, ndërsa kishte thënë se edhe ashtu nuk di të udhëheqë. Për këtë të fundit, ish kryetari i Prishtinës në dy mandate, kishte thënë se duhet shikuar se si Vetëvendosje po udhëheq në kryeqytet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...