Published On: 8 Janar, 2016

Vetëvendosje del me shifra për ardhjen e qytetarëve nesër në protestë

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi ka thënë se deri tani janë rreth 11, 350 vetë që e kanë konfirmuan ardhjen në protestë, nga kontaktet telefonike me anëtarët e VV-së pa e përfshirë edhe anëtarësin e Prishtinës, dhe anëtarësin e AAK-së dhe NISMA-s, transmeton gazetablic.com

Shkrimi i plot i Frashër Krasniqit:

Nga kontaktet telefonike me anëtarët e VETËVENDOSJE!-s, pa e përfshirë anëtarësinë e Prishtinës, ardhjen në protestë e kanë konfirmuar rreth 11,350 vetë. Këtu nuk i kam përfshirë konfirmimet nga anëtarësia e AAK dhe NISMA, si dhe qytetarët që nuk janë anëtarë të VETËVENDOSJE!-s (zakonisht në protestat e kaluara, raporti i pjesëmarrjes është për çdo 1 anëtar – 3 qytetarë).

Këto shifra flasin për një protestë që do të jetë më e madhja e organizuar ndonjëherë viteve të fundit në Kosovë.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...