Published On: 15 Shkurt, 2016

Vetëvendosje, çifti Kurti më i lumtur se kurrë

Lëvizja Vetëvendosje kanë demantuar raportimet se deputeti dhe ish-lideri i kësaj lëvizje, Albin Kurti ka nisur procedurat e divorcit me bashkëshorten e tij norvegjeze Rita Augestad Knudesen.

LVV në reagimin e tyre i konsiderojnë këto informacione si luftë speciale ndaj opozitës dhe deputetit Kurti nga ana e mediave në funksion të pushtetit.

Po ashtu Vetëvendosje thekson se Albin Kurti ka qenë në Norvegji para një jave dhe çdo aludim i plasuar në këto portale partiake është shpifje e pastër. Albini, Rita dhe Lea, kurrë s’kanë qenë më të lumtur së bashku.

Por, nëse e bëjmë një hulumtim të thjeshtë del që Albin Kurti para një jave ka qenë në Kosovë, ku ka marrë pjesë në aktivitete të partiake dhe të opozitës për protestën e paralajmëruar më 17 shkurt, raporton Indeksonline.

Albin Kurti ka qenë në aktivitete partiak gjatë javës së kaluar nga e marta deri të shtunën dhe nëse i referohemi asaj që thotë Vetëvendosje, i bie që Kurti brenda një ditë ka shkuar dhe ka ardhur nga Norvegjia. Zor e besueshme!

Ja ku ishte Albin Kurti javën e kaluar, gjë që e demanton Lëvizjen Vetëvendosje.

Më 13 shkurt (e shtunë), Albin Kurti ka marrë pjesë në tubimin mobilizues të opozitës. Përveç tij, aty kanë folur edhe Donika Kadaj e AAK-së dhe Jakup Krasniqi i Nismës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...