Published On: 15 Shkurt, 2016

Vetëvendosje bojkoton mbledhjen e Kuvendit të Prishtinës

Kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Prishtinës, Halim Halimi ka thirr sot mbledhjen e parë të Kuvendit të Komunës së Prishtinës e cila ka filluar në ora 14:00. Mirëpo kjo mbledhje është bojkotuar nga Vetëvendosje që udhëheq me këtë komunë dhe AAK-ja, raporton Indeksonline.

21 pika janë parapa të diskutohen në këtë rend të ditës, që tashmë ka filluar pa pozitën.

Në këtë mbledhje është parapa po ashtu që të votohet projektligji për varrezat protestante, por që Shpend Ahmeti e ka hequr nga rendi i ditës./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...