Published On: 23 Shkurt, 2016

Veterani i UÇK-së, britaniku Harrison e merr certifikatën nga kryeministri Mustafa

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, qëndrimin e vet në Londër e ka shfrytëzuar edhe për dhënien e certifikatës së veteranit të UÇK-së për një ushtar të Britanisë së Madhe që kishte marrë pjesë në luftën e UÇK-së në Kosovë, transmeton Koha.net.

Fjala është për ushtarin Jon Harrison i cili kishte qenë pjesëtar i brigadës 138 “Agim Ramadani”.

Lajmin për këtë e ka postuar në Facebook Bajram Gecaj, zyrtar i LDK-së dhe zëvendësministër në Ministrinë për Kthim e Komunitete në Qeverinë e Kosovës.

Lidhur me këtë, Gecaj ka shkruan në profilin vet:
“Isa Mustafa i dorëzoi Jon Harrison-it në Londër Certifikatën e Veteranit të UÇK-së – Congrats Jon”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...