Published On: 24 Shtator, 2016

Veterani i luftës Nezir Xhemajli në luftë për mbijetesë (Video)

Kur ishte koha për ta mbrojtur vendin dhe popullin, veshi uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe nuk e zhveshi atë deri në ditën e lirisë – ani pse ishte plagosur rënd gjatë luftës. Por, pas luftës pakkujt i ra ndërmend të kujtohet për të.

Është ky Nezir Xhemajli nga fshati Abri i komunës së Drenasit, që tash e sa vjet jeton në kushte të mjerueshme ekonomike.

Familja e tij pesë-anëtarëshe vështirë ia del të mbijetojë, pasi shteti nuk i jep as ndihmë sociale. Ndërsa, vendi ku banon familja Xhemajli është pronë shtetërore.

Për më shumë, shikojeni storjen e përgatitur nga Tribuna Channel.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...