Published On: 28 Mars, 2016

Veteranët e UÇK-së paralajmërojnë protestë

Veteranët e luftës së UÇK-së kërcënojnë me protestë nëse nuk jepet udhëzimi administrativ nga Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, për marrjen e pensioneve të një pjese të veteranëve, të cilët, siç thonë, gëzojnë të drejtën legjitime për t’i gëzuar ato.

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, tha për RTV21 se protesta do të mbahet para qeverisë dhe do të marrin pjesë të gjithë veteranët e pakënaqu.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...