Published On: 28 Janar, 2016

Vetëm të bashkuar do ta realizojmë amanetin e të parëve tanë (Video)

 

Të nderuar bashkatdhetarë

Sot nëpërmjet “SHQIPTARIT të larguar por asnjëherë harruar, z.joseph j.dioguardit;  kam marrë një dhuratë dhumë domethënëse për  NDERIN TONË KOMBËTAR!

Është shumë e veçantë që një ARBËRESH i larguar nga VENDLIDJA E TË PARËVE – TOKAT SHQIPTARE, PARA MBI 500 VJETËSH, JO VETËM QË NUK E KA HARRUAR, POR ME VEPRAT E TIJ GJATË MË SHUMË SE 40 VJETËVE KA ORGANIZUAR DHE VAZHDON TA MBAJË NDEZUR ÇËSHTJEN SHQIPTARE KËTU NË SHBA E NË GJITHË BOTËN MBARË!

Nuk më hiqet nga mendja KRENARIA QË NDJEVA KUR NË STEMËN E LIDHJES CIVILE SHQIPTARO AMERIKANE GJETA TË VENDOSUR EDHE KRAHINËN SHQIPTARE TË ÇAMËRISË!! EDHE NJË HERË SHUMË FALEMINDERIT HON. JOSEPH J. DIOGUARDI!!

Sot të DASHUR BASHKATDHETARË, ju lutem gjeni kohë dhe ndiqni këtë video të thjesht që TREGON SE KRENARIA E JONË KOMBËTARE (fatkeqësisht e harruar pjesërisht në Shqipëri), JETON ME KRENARI TEK ARBËRESHËT E KALABRISË E SICILISË.

FLAMURI KUQ E ZI, SKËNDERBEU DHE GLUHA E ËMBËL E PERËNDISË SË SHQIPTARËVE, BASHKË ME VESHJET DHE TRADITAT TONA SHPALOSEN ME KRENARI NË ITALINË MIKE!

LE TA NDJEJMË GËZIMIN E KRENARINË KOMBËTARE SË BASHKU ME ATA SHQIPTARË TË ÇAMËRISË! (në Greqinë “mike strategjike” nuk u lejohet ta quajne veten SHQIPTARË??!)

Klikoni më poshtë DUKE MOS HARRUAR SE VETËM TË BASHKUAR DO TA REALIZOJMË AMANETIN E TË PARËVE TANË PËR SHQIPËRINË E VËRTETË!!

SHËNDET E MBARËSI

Sali Bollati

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...