Published On: 10 Maj, 2016

Vetëm shqiptarët pranojnë t’i kenë udhëheqës psikopatët. Azem Syla dhe Ali Ahmeti kanë marrë ndihmë sociale si të luajtur menç!


 • Hjekja peten o Milaim!

Sefedin Krasniqi
Të gjithë po thonë që gjithçka dihet, askush s’po thotë asnjë emër, vetëm përshkrim të dobët të ngjarjes (luftës) së Kumanovës. Pse është aq rrezik të thuhet, psh, emri i personit nga Malisheva që paska folur në emër të amerikanëve, por i keni vënë vetëm inicialet N.M. Vdiqëm ore nga teoritë kosnpiracioniste apo të vërtetat e paqena ose të pathëna.
Edhe babai i komandant Malisheves thotë që i di emrat e atyre qe tradhtuan por s’i thotë dot. Skender Hyseni, menjëherë pas rastit (luftës) pati deklaruar që di gjithçka për Kumanovën dhe që nga ajo ditë e mbylli gojën me dry. Ali Ahmeti, herë rrente që nuk i njeh, herë rrente që i njeh disa, por nuk ka mundur të bëj asgjë. Ky Ali Ahmeti nuk më habit, sepse vetëm shqiptarët pranojnë t’i kenë udhëheqës psikopatët. Përveç Azem Sylës edhe Ali Ahmeti ka marrë ndihmë sociale në Zvicër (Luzern) si i luajtur menç!
Milaim, kur ndodhi lufta në Kumanovë (nuk ishte as incident as ngjarje) më kujtohet ti atëherë dole me një deklaratë, të cilën shumë e morën me qesendi, por i shpëtove disa persona të grupit pa i likuiduar maqedonët. Ishte deklaratë groteske në të parë, por doli shumë funksionale. Flas për deklaraten që e lidhe me emigrantët sirianë. Edhe tash, thuaje ore atë që di më qartë. Ti nuk je burrë që ke frikë sespe më frikë duhet të kesh pasur kur e ke dhënë listën e të akuzuarve të mundshëm të Gjykatës Speciale sesa tash kur shërbimi maqedon vështirë se mund të godas në Kosovë.
Edhe Shërbimi shqiptar thua që është direkt i involvuar!? Po ç’iu deshtë kjo punë atyre të bëjnë mish për top djemtë e Kosovës. Edhe pse duket kjo që them lokaliste, megjithatë është shumë e vërtetë. Nëse kjo punë është bërë për ideale kombëtare pse ky grup nuk ishte i përbërë nga të gjitha trojet shqiptare?
Për fund një batutë, por e vërtete. Nëse ke frikë Milaim, e nuk më beson mua që guxoj, tregoj Nexhmedin Spahiut, se sikur ta kishte ditur Nexhi krejt rrjedhën e kësaj lufte deri tash moti do ta kishte publikuar.
SK

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/fahredin-gashi-66-miloneshi-i-shik-ut/

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Lule thotë:

  Ta jan shpall te semur mendor se jan kan te ngarkun shum per me ju gju bankave te zvicres me bere si ne shqipri97/por jan zan me pel per dore e shefat e tyre per kete plan te deshtuar e per te mos u zbuluar i kan shpall psikopat.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 2. Sinan Kastrati thotë:

  Eu Sefe he ty djali t’pleqnofte!
  E paske vajtua. Ne vitet e 1970-ra, athere Zeri i Rinise “shpallte” konkursin letrar per tregimin me te mire ku ndaheshin tri shperblime: I pari, i dyti dhe i treti. Tregimet dergoheshin ne tri kopje. Besoj se tregimi yt, ngjArja qe ke marr ne trajtim, fabula, kompozicioni, shtruarja dhe shthuarja jane paraqitutr me se miri. Te pergezoj se na knaqe.
  Pershendes edhe Xhafer Lecin!
  Nga Malmöja, Sinan Kastrati, Suedi
  P. S. Tasmä edhe naten, se mengjeseve te hershme si ky e mbremjet e vona, Shqiptarin e kam afer, ne telefonin tim mobil, te jasteku ku e qes kryet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 3. Xhafer Leci thotë:

  Sefedin miku, ju përgëzoj jo vetëm për guximin por edhe për trajtimin e shkëlqyer të kësaj teme.Azem Sylës edhe Ali Ahmeti kanë marrë ndihmë sociale në Zvicër, si të smuar në baza nervore, kemi dëgjue shumëherë. Shqiptarë ka shumë në Zvicër që i dinë këto punë shumë mirë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...