Published On: 29 Qershor, 2016

Vetëm 13 vjet burg për terroristin serb Gavriq

Është paradoksale dhe sikriminuese drejtësia ndaj shqiptarëve, ndërsa serbët edhe si terrorista janë të privilegjuar. Serbi që u zu me dhjetëra kilogram eksploziv tritol, u dënua vetëm 13 vjet burg, ndërsa shqiptarët që nuk kanë pasur një goditje terroriste dhe as mjete, grupi i “Dobrosinit” është dënuar me dhjetëra burg vite, më shumë se një shekull.

  • Slobodan Gavriq është dënuar me 13 vjet burgim. Gavriq është shpallur fajtor për përgatitje të veprave terroriste dhe bartjen e materieve plasëse.

Gjykata po ashtu  ka vendosur që t’i jap edhe një dinim plotësuese, duke konfiskuar i veturën Renault, me te cilën është kryer vepra penale.

Gavriq, në fundin e vitit 2014, u bë emër i njohur për publikun kosovar.

Në veturën e tij, u gjetën rreth 12 kg eksploziv për të cilin Ministri i Brendshëm, Skender Hyseni, tha të kishte indikacione se planifikohej të shpërthente gjatë festave të fundvitit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...