Published On: 20 Prill, 2016

Veseli urdhëron Mustafën, riformatizo Qeverinë! (Video)

Ndonëse PDK është e bindur ta vazhdojë koalicionin qeverisës me Lidhjen Demokratike të Kosovës,ajo  do kërkojë reforma brenda koalicionit.

Kjo për arsye të shumta, edhe politike e edhe ekonomike.

Kështu ka deklaruar ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli në “Republika” në Tribuna Channel

Ai ka thënë se do i kërkoj partnerit të koalicionit që të bëhen reforma.

“PDK është fuqishme e vendosur  ta vazhdojë koalicionin por duhet të mendojmë për reformë, të analizojmë ku ka ngecje, dhe pse  bisedohet kaq shumë për korrupsionin “

Ai ka deklaruar gjithashtu se në pozita nuk mund të lejojnë njerëz që e konsiderojnë vetën pashallarë, por aty duhen vendosur persona  që punojnë në interesat e shtetit.

Ndiqeni të plotë deklarimin e Veselit për këtë çështje në Tribuna Channel./GazetaTribuna/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...