Published On: 19 Prill, 2016

Veseli thërret kundërkandidat. A ka shqiptar që e sfidon shefin e SHIK-ut?

Përkundër se është i përzgjedhuri dhe i propozuari i partisë së tij, Kadri Veseli nuk ka pranuar që të jetë kandidat zyrtar për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës, derisa nuk ka edhe kandidatë të tjerë për këtë pozitë.

Këtë e ka bërë të ditur nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, në një prononcim për media pas mbledhjes Kryesisë të zhvilluar sot, njofton Klan Kosova.

Krasniqi ka treguar po ashtu se do të ketë edhe kandidatura tjera për kryetar të Partisë Demokratike përveç Veselit, dhe se kandidaturat e të gjithëve do të dalin në kohën e njëjtë.

Zgjedhja e kryetarit të ri të Partisë Demokratike të Kosovës do të bëhet me 7 maj në Konventën e Jashtëzakonshme Zgjedhore.

Por, paraprakisht PDK-ja të mërkurën do të zhvillojë mbledhje me kryetarët e Komunave të Kosovës që udhëhiqen nga kjo parti, ndërsa të enjten Këshilli Drejtues i partisë do të mbajë edhe një takim.

Gjatë gjithë kësaj kohe kryesia e PDK-së do të udhëtojë edhe nëpër qytetet e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...