Published On: 24 Shkurt, 2016

Veseli: Të premten votohet për Presidentin, gjendja është më shumë se serioze

Kryetari i Kuvendit të Kosovës në një prononcim për media tha se të premten në orën 11:00 do të votohet për presidentin e Kosovës. Është një moment mjaft delikat dhe që është me interes për vendin. Po ashtu Veseli tha se është vendos nga Kryesia që të hidhen në votim dy kandidat të cilët tashmë janë pranuar, e ata janë Hashim Thaqi dhe Rafet Rama.
Ndërsa Kadri Veseli foli edhe për sjelljen e deputetëtve të Vetëvendsojen në mbedhjen e sotshme në kryesi të, nga e cila tha se ajo ka kaluar kufijët e normalitetit dhe nuk dua më tepër të komentojë për sjelljen e tyre, tha ndër të tjera Veseli./ Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...