Published On: 18 Shkurt, 2016

Veseli takon një tjetër komisionar të BE’së (Foto)

  • Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli, ka takuar edhe komisionarin e BE’së për bashkëpunim ndërkombëtar dhe zhvillim me të cilin kanë biseduar për mundësit e reja të bashkëpunimit BE – Kosovë.

Ky është njoftimi i Kadri Veselit: 

Takimi me z. Neven Mimica, komisionar i BE-së për bashkëpunim ndërkombëtar dhe zhvillim ishte mjaft domethënës sepse u shtrua çështja e thellimit dhe begatimit të bashkëpunimit Kosovë-BE.

Në takim diskutuam për projektet e BE-së që i dedikohen zhvillimit të demokracisë si dhe ofrimit të mundësive të reja të bashkëpunimit, BE – Republikë e Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...