Published On: 14 Mars, 2016

Veseli takon Kancelaren Merkel – e falënderon për ndihmën që Gjermania i ka dhënë Kosovës

  • Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli është takuar me Kancelaren gjermane, Angela Merkel, gjatë qëndrimit të tij në Berlin.

Veseli ka thënë se e ka shfrytëzuar rastin ta falënderojë Merkelin për ndihmën që Gjermania i ka dhënë Kosovës.

“Përfitova nga rasti i Konferencës për të takuar edhe Kancelaren Merkel dhe për t’i shprehur në emër të Kosovës mirënjohjen e thellë për ndihmën bujare të popullit gjerman. Admiroj lidershipin dhe kurajon e saj për ta bërë Evropën më humane”, ka shkruar Veseli në facebook, derisa ka shpërndarë edhe një fotografi nga takimi. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...