Published On: 23 Korrik, 2016

Veseli: Sulmet si ai në Munich s’mund ta ndryshojnë mënyrën tonë të jetesës

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka shprehur solidarizimin e tij në lidhje me vdekjen e qytetarëve të pafajshëm në Gjermani, në mesin të cilëve edhe tre shqiptarë nga Kosova.

“Ndjejmë dhimbje të thellë dhe shprehim indinjatën tonë për krimin makabër që ua mori jetën 10 qytetarëve të pafajshëm në Munih, në mesin e të cilëve edhe tre bashkatdhetarë tanë. Shpreh solidaritetin tim dhe të Kuvendit të Republikës së Kosovës me shtetin dhe popullin gjerman, duke konsideruar se sulmet e tilla të tmerrshme nuk do të mundin të ndryshojnë vlerat tona të përbashkëta dhe mënyrën tonë të jetesës”, ka thënë Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...