Published On: 30 Mars, 2016

Veseli si kryetar i PDK-se, ja çafrë u thotë në mbledhje kryetarëve të degëve

Në selinë e Partisë Demokratike të Kosovës u mbajt mbledhja e parë me kryetarë të degëve, pas zgjedhjes së Hashim Thaçit, president i Kosovës. Mbledhjen e udhëhoqi kryetari aktual i PDK-së, Kadri Veseli.

Siç bëhet e ditur në një komunikatë për media, kryetarët e degëve fillimisht uruan zgjedhjen e Thaçit president dhe falënderuan për kontributin e tij në themelimin, ndërtimin dhe zhvillimin e Partisë Demokratike të Kosovës, gjithashtu për mbështetjen dhe punën e përbashkët për 16 vjet me radhë, si dhe sukseset e njëpasnjëshme, të cilat u kurorëzuan me fitore të shumta në zgjedhje të PDK-së dhe sukseset e vendit në përgjithësi.

“Veseli përgëzoi kryetarët e degëve për angazhimet e vazhdueshme dhe gatishmërinë për të çuar përpara proceset shumë të ndjeshme të shtetndërtimit, forcimin e shtetit ligjor dhe ngritjen e mirëqenies së qytetarëve.”, thuhet në njoftimin e PDK-së.

Në këtë mbledhje u diskutua rreth përgatitjeve për mbajtjen e Konventës së Përgjithshme të jashtëzakonshme, që do të mbahet më 7 maj, dhe u rikonfirmua puna e përbashkët me qëllim që Konventa të jetë sa më e suksesshme.

Po ashtu, kryetarët e degëve paraqitën punën dhe aktivitetet e tyre që po i zhvillojnë në terren, në bazë të specifikave të degëve duke u shprehur të vendosur për intensifikimin e aktiviteteve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...