Published On: 4 Maj, 2016

Veseli: Rinia, pasuria më e madhe e Kosovës (Foto)

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli, është takuar sot me anëtarët e Rinisë Demokratike.

Ai ka thënë se lajmi për rekomandimin e liberalizimit të vizave do të ju mundësojë të rinjve të shkëmbejnë dhe integrohen me rininë në Evropë.

 Veseli thotë se rinia është pasuria më e madhe e Kosovës.

“Unë jam krenar dhe mirënjohës ndaj Rinisë Demokratike të Kosovës e cila ka qenë një burim i pashtershëm energjie e frymëzimi për partinë tonë. Rekomandimi i heqjes së vizave do t’ua mundësojë të rinjve tanë të shkēmbejnë dhe integrohen me rininë e mbarë kontinentit ndërsa anëtarësimi në UEFA dje ua hapi rrugën futbollistëve tanë që të shpërfaqin talentin e tyre kudo në Evropë. Rinia jonë është pasuria më e madhe e Kosovës dhe potenciali i jashtëzakonshëm i saj është një garanci që të mbush me optimizëm për të ardhmen e vendit tonë”, shkruan Veseli në Facebook.

6

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...