Published On: 19 Shkurt, 2016

Veseli provokon Opozitën: Jeni për shetetin apo për bashkimin kombëtar

 • Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, në konferencën e jashtëzakonshme për media iu ka drejtuar opozitës, duke i pyetur ata se a e njohin Republikën e Kosovës.

“Unë kisha dashtë t’ju bëjnë pyetje, cili është opcioni, nuk po e di saktë cili është qëndrimi së pari për republikën e Kosovës, a e njohin ata republikën e Kosovës, cili është qëndrimi për flamurin e Kosovës, “A i njihni simbolet e Kosovës? A e njihni flamurin e Kosovës? A dëshironi Bashkim Kombëtar? A dëshironi që shteti i Kosovës të integrohet Bashkimin Evropian dhe të ketë zhvillim ekonomik”?, ka pyetur ai.

 

“Jemi munduar ti ikim kësaj gjuhe dhe këtij eskalimi për hir të interesave të qytetarëve tonë. Përveç se ata po dëmtojnë procesin, më së rëndi janë duke e dëmtuar një procese historikë, ai është shteti jonë. Ftoj opozitën për dialog të hapur, dialogu është e vetmja rrugë për ta zgjidhur çdo mosmarrëveshje. Ne asnjë moment kuvendi nuk do të jetë vendi në të cilën do të rrëzohet Qeveria e Republikës së Kosovës”, ka thënë Veseli.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Baba i Hashim Thaqit thotë:

  Eee more Hashim e djali jem po pse bre djal u bane tradhetare e tash as kojshija nuk po vijn ne qaj e besa as nuk po na thirrin e more bire na morre ne qafe neve edhe krejt popullin e kosoves hajde o bire bjeri pishman sa nuk eshte ba vone e besa kan me na vra krejtve as fara ska me na u gjind…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal Uka thotë:

  Z. Veseli Pasi po e luan rrolin e Toshes Pse nik e thirre veq
  poziten dhe ta vesh ne rend dite Shkeljen e kushtetutes nga
  hashim Thaqi e Isa ballabani Dhe Te merren masa per shkelje
  kushtetute ? Njeherrit Ky Ambasadori Amerikan Dallaver a qysh po i thone Te deklarohet se Cfar behet nese Ne amerike shkelet kushtetuta
  Pse po e lueni rrolin e budalles? Populli po u thrret qe te
  reflektoni Pra qytetaret nuk mund ti manipuloj as pozita e as opozita Ju zoti vesel sklliba ia kini hape rrugen gazit te maskarallakut Cfar dijalogu kerkoni me shkelsi te kushtetutes
  Turp Turp Turp

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...