Published On: 7 Gusht, 2016

Veseli: Populli i Kosovës është me familjet e viktimave në Shkup

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli përmes një statusi në Facebook, ka ngushëllua familjet e viktimave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit

Në statusin e tij ai ka shkruar se Kosova është me familjet e të vdekurve në Shkup.

Ja postimi i tij i plotë:

Ngushëllimet më të sinqerta për familjet e viktimave nga vërshimet në rrethinën e Shkupit. Në këto çaste të dhimbjes së thellë, ku ende disa qytetarë konsiderohen të zhdukur, populli i Kosovës dhe institucionet e saj janë me familjet e viktimave. Jam i bindur se fuqia e solidaritetit, ju jep forcë ta përballojnë këtë fatkeqësi dhe do të riktheni shpejt jetën në vendbanimet e shkatërruara. K.V.
/GazetaExpress/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...