Published On: 24 Mars, 2016

Veseli për 24 marsin: Njëri ndër momentet më të lavdishme në historinë njerëzore

  • Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, me rastin e 17 vjetorit të fillimit të bombardimeve të NATO’s ka shkruar në Facebook se 24 marsi i vitit 1999 është njëri nga ato momentet kur kauza e një populli për të qenë i lirë behët kauzë e gjithë njerëzimit.

Veseli ka shprehur nderime të përhershme të gjithë grave dhe burrave të aleancës veri-atlantike që përkrahën çlirimin e Kosovës,

“Momentet më të lavdishme në historinë njerëzore, janë ato kur kauza e një populli për të qenë i lirë bëhet kauzë e të gjithë njerëzimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...