Published On: 28 Prill, 2016

Veseli-opozitës: S’kanë pas nevojë me hedh gaz të shkretit hiq

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli qysh në fillim të seancës ka kërkuar pauzë dhjetë minuta, për shkak të mungesës së deputetëve të pozitës.

Në sallë kanë qenë prezent vetëm 52 deputetë, ku Veseli ka ironizuar edhe me deputetët e opozitës.

Ai ka thënë se opozita nuk është dashur të gjuante gaz në Kuvend, sepse deputetët e pozitës, nuk po marrin pjesë në seanca edhe pa gaz.

“I përshëndesim opozitën me 52 vetë, s’kanë pas nevojë me hedh gaz të shkretit hiq”, ka thënë Veseli, raporton Indeksonline.

Ai tash është duke u konsultuar me shefat e grupeve parlamentare të partive të pozitës, Ismet Beqirin e LDK-së dhe Adem Grabovcin e PDK-së./Indeksonline/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...