Published On: 13 Janar, 2016

Veseli nominohet për kryetar të PDK-së

Pas një mbledhjeje të gjatë të mbajtur të martën pasdite, partia më e madhe në vend, PDK-ja ka marrë një sërë vendimesh për situatën politike dhe zhvillimet në ditët dhe muajt në vazhdim.
Burimet i kanë thënë “KTV”-së se vendimi më i rëndësishëm që është marrë ka pasur të bëjë me pasuesin e Hashim Thaçit në krye të partisë.
Mësohet se me pajtim të plotë, Kadri Veseli është para-nominuar për të qenë kryetari i ri i partisë, pasi që Thaçi të bëhet president.
Gjithashtu është diskutuar për atë se kush do ta pasojë Hashim Thaçin në krye të ministrisë së jashtme, për ta balancuar pushtetin me LDK-në.
Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së gjerë, krerët e saj kryesorë po vazhdojnë konsultimet.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...