Published On: 26 Prill, 2016

Veseli në Mitrovicë: Vetëm zhvillimi i vrullshëm ekonomik lehtëson plagët e së kaluarës

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh kandidat për kryetar të kësaj partie, Kadri Veseli, ka qëndruar sot në Mitrovicë, ku është takuar me strukturat e partisë në këtë qytet.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se në Mitrovicë ka folur për potencialin e madh ekonomik që ka miniera e Trepçës dhe industria metalurgjike dhe nevoja e rimëkëmbjes së kësaj industrie nëpërmjet tërheqjes së investitorëve të huaj.

“Vetëm zhvillimi i vrullshëm ekonomik ka për të lehtësuar plagët e së kaluarës dhe do u mundësoj të larguarve që të kthehen e rindërtojnë jetën në shtëpitë e tyre”, ka shkruar Veseli në rrjetin social.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...